AHLI KUMPULAN:
NAMA | NO. MATRIK | NO. K/P | PENGAJIAN |
ANBARASI A/P MUNUSAMY | PPG/20792/11 | 821103085720 | PENDIDIKAN AWAL KANAK-KANAK |
KALA DEVI A/P ROGORNARTHUM | PPG/20606/11 | 740321-14-5344 | SAINS |
SUNITA BT. SHAARI | PPG/20563/11 | 800915-09-5032 | MATEMATIK |
AHAMAD RIZAM B. MOHD NOOR | PPG/20552/11 | 781224-08-5993 | MATEMATIK |
MUZAINI B. HASHIM | PPG/20301/11 | 690613-02-5317 | MATEMATIK |
Rancangan Pengajaran Harian
Minggu : 18 Tarikh : 12.5.2011
Tema : Kenderaan Darat Hari : Khamis
Masa : 8.30-9.30am
Masa | 60 minit |
Tunjang Utama | Komunikasi – Bahasa Malaysia |
Standard Pembelajaran Utama | 1.1.13 Mendengar dan member respons terhadap perbualan , permintaan , cerita , lagu 2.1.4 Berinteraksi secara bersopan dan bertatasusila 3.5.8 Membatangkan sukukata terbuka dan sukukata tertutup untuk menjadi perkataan 3.5.1 Membatangkan ( mengeja sambil membaca ) dua suku kata untuk menjadi perkataan |
Standard Pembelajaran lain yang disepadukan | KTI 2.1.13 Menyanyi dengan gerakan PM 16.1.3 Mematuhi arahan guru atau ketua kumpulan |
Objektif | Pada akhir pengajaran murid dapat : - Mengeja dan membunyikan suku kata - Membaca perkataan mudah - Mengenali kenderaan darat |
Pengetahuan sedia ada murid | Murid perna menaiki kenderaan darat |
Kosa kata | beca , kereta , motosikal , bas , lori |
Alatan / Bahan | video |
LANGKAH – LANGKAH PENGAJARAN
Bidang Pembelajaran/ Masa | Standard Pembelajaran | Aktiviti | Bahan/Catatan |
Set induksi 10 minit | 1.1.13 Mendengar dan memberi respons terhadap perbualan , permintaan , cerita , lagu KTI 2.1.13 Menyanyi dengan gerakan | -Guru menyoal murid bagaimana mereka datang ke sekolah hari ini Cth: menaiki kereta , basikal -Guru akan mengaitkan jawapan murid dengan aktiviti P&P pada hari ini -Guru memasang lagu “Bapaku pulang dari kota”. -Guru membimbing murid untuk menyanyikan lagu sambil membuat pergerakan | video |
Langkah 1 15 minit | 2.1.4 Berinteraksi secara bersopan dan bertatasusila 3.5.8 Membatangkan sukukata terbuka dan sukukata tertutup untuk menjadi perkataan | -Guru menunjukkan carta gambar kendereaan darat. -Guru membimbing murid untuk menyebut kenderaan tersebut -Guru membimbing murid untuk mengeja dan menyebut perkataan | gambar kenderaan , perkataan |
Lamgkah 2 15 minit | 2.1.4 Berinteraksi secara bersopan dan bertatasusila 3.5.1 Membatangkan ( mengeja sambil membaca ) dua suku kata untuk menjadi perkataan | -Guru akan menunjukkan gambar. -Murid meneka nama kendereaan tersebut. -Guru meminta beberapa murid untuk mengeja nama kenderaan tersebut tanpa bimbingan guru | Gambar kenderaan, perkataan |
Langkah 3 15 minit | 3.5.1 Membatangkan ( mengeja sambil membaca ) dua suku kata untuk menjadi perkataan PM 16.1.3 Mematuhi arahan guru atau ketua kumpulan | - Murid melihat gambar dengan telitir. -Murid mengeja dan membaca perkataan -Murid meneka jawapan yang betul. | Gambar , perkataan,aktiviti penilaian |
Penutup 5 minit | KTI 2.1.13 Menyanyi dengan gerakan | -Menyanyikan lagu “ Bapaku pulang dari kota” -Mengimbas kembali aktiviti P&P pada hari ini | video |